X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
سه‌شنبه 4 مهر‌ماه سال 1391 ساعت 18:52

            بسم الله الرحمان الرحیم.

            روزنامه ی اسرار، دوم مهر 1391، صفحه ی 3:

            «تظاهرات پاکستانی ها علیه فیلم موهن 19 کشته بر جای گذاشت»

            پایان نقل خبر.

            نویسنده ی وبلاگ:

            به نظرتان چرا در پاکستان، و شاید کشورهای دیگر، تظاهرات علیه فیلم توهین به حضرت محمد (ص) منجر به کشته شدن مردم و کشته شدن پلیس می شود، اما در ایران چنین اتفاقی نمی افتد.

            گمان می کنم جوابش این است:

            در ایران تظاهرات توسط حکومت سازماندهی می شود. حکومت اعلام می کند فردا امت غیور ایران پس از مراسم عبادی سیاسی ی نماز جمعه در تظاهرات خروشان علیه فیلم موهن شرکت خواهند کرد. آن تعداد از مردم هم که قرار است در چنین تظاهراتی شرکت کنند، شرکت می کنند. معمولاً هم تظاهرکنندگان عکس آقای خامنه ای و آقای خمینی را در دست دارند و معمولاً چفیه هم بر گردن می اندازند. معمولاً پرچم آمریکا و اسرائیل ــ و عنداللزوم پرچم کشور دیگر ــ را آتش می زنند. معمولاً بر آمریکا و اسرائیل ــ و عنداللزوم کشور دیگر و مقام دیگر و نهاد دیگر ــ «مرگ بر» می گویند.

            خب چنین تظاهراتی، ظاهراً امکانش در حد صفر است که به کشته شدن مردم و پلیس (و لباس شخصیها و ...) منجر شود.

            اما تظاهرات در کشورهای دیگر، اصولاً این جوری نیست. تظاهرات در کشورهای دیگر معمولاً یکی از راههای اظهار وجود مردم است. این طور یادم است در زمان حمله ی آمریکا به عراق، یکی از شل و ول ترین تظاهراتهای اعتراضی، در ایران انجام شد. اگر اشتباه یادم نمانده باشد، مردم کانادا با خشم و خروشی بارها بیشتر از ایرانیان، تظاهرات می کردند بر ضد سیاستهای جنگ طلبانه ی آمریکا.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo