X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
دوشنبه 22 آبان‌ماه سال 1391 ساعت 22:22

              بسم الله الرحمان الرحیم.

            در http://www.facebook.com/groups/273700679405690/?ref=ts&fref=ts سلسله نوشته هایی است که «کلاس رایگان آموزش کیهان شناسی اسلامی» نام دارد.

            فردی به نام Dante Demon که ظاهراً معلوم نیست کی هست، از کتابی به نام تبیین جهان و انسان از فردی به نام استاد مرتضی رضوی، درسهای «کیهان شناسی اسلامی» را ارائه می کند. جلسه ی اول درباره ی «پیدایش جهان» است، و در جلسه ی دوم «پایه و اصول کیهان شناسی اسلامی» را درس می دهند. آقا یا خانم Dante Demon فقط قسمت بخش «جهان شناسی 1 و 2» از کتاب استاد مرتضی رضوی را تدریس می کند، و علاقه مندان می تواند کتاب را دانلود کنند و بخشهای «خداشناسی» و «انسان شناسی 1 و 2» را خودشان مطالعه کنند. (کتاب را https://www.facebook.com/download/372183712854143/Human%20and%20Universe%20Explanation.pdf می توان دانلود کرد.)

            طبق http://nooromahdi.ir/forum/printthread.php?tid=4125 :

            «سرقت علمی دردآور و البته شرم آور توسط استفن هاوکینگ. - fazel7 - ۶-۱۱-۱۳۹۱ ۱۱:۳۴ عصر

==========================================

دقیقا در روز یکشنبه سوم اسفند 1376 – بیست و دوم فوریه 1998 میلادی در پی انتشار خبری با عنوان « ارائه نظریه جدیدی در مورد پیدایش کائنات » به نقل از خبر گزاری رویتر از لندن که در آن، دو دانشمند انگلیسی به نامهای استفان هاوکینگ و نیل توروک ادعا کرده بودند « کائنات پیش از انفجاری بزرگ در 12 میلیارد سال پیش به اندازه یک نخود بیش نبوده است» ، آقای دکتر مرتضی رضوی در نامه ای خطاب به رئیس دانشگاه کمبریج (که در روزنامه ایران و روزنامه جمهوری چاپ شد) تاکید کرد که این نظریه برای نخستین بار توسط وی ارائه شده و دو دانشمند انگلیسی مذکور این نظریه را از کتاب ایشان به نام تبیین جهان و انسان ( که در سال 1372 چاپ و منتشرنموده و چهار نسخه از آن را چهار سال قبل از انتشار این خبر برای دانشگاه کمبریج و برخی دانشگاه های دیگر اروپایی ارسال کرده ) اقتباس نموده اند.

استاد مرتضی رضوی در همان نامه ضمن گلایه از دو دانشمند مذکور ، که عین الفاظ کتاب ایشان را به کار برده اند بدون آنکه نامی از ایشان ذکر شود ، پیش بینی نموده بودند که دو اصل مهم دیگر این نظریه را از کتاب « تبیین جهان و انسان » رفته رفته توضیح خواهند داد و یک تئوری تمام عیار ارائه خواهند نمود.

اکنون با گذشت چند سال از انتشار و ارائه نظریه مذکور ، پیش بینی استاد مرتضی رضوی تحقق می پذیرد و نه تنها آن دو اصل مهم تحت عنوان « آیا جهان زائیده یک جهان قبلی است » بلکه در روند تدریجی و فرسایشی کل محتوای کتاب و تمامی نظریات علمی که از منبع پر فیض قرآن و احادیث اهلبیت عصمت و طهارت علیه السلام استخراج گردیده است از سوی پژوهشگران و اندیشمندان دانشگاه کمبریج و دیگر آکادمی های نجوم و کیهانشناسی و فیزیک نظری در کشورهای غربی به سرقت می رود.

در کتاب تبیین جهان و انسان نوشته استاد مرتضی رضوی می خوانیم:
- «
ماده و انرژی جهان ثابت (مقدار ثابت) نیست و برای همیشه به مقدار آن افزوده می شود. و به صورت مستمر در مرکز عالم و کائنات « ایجاد» می شود. دقیقا به همان صورت که ماده اولیه جهان در آغاز «ایجاد» شده است.


- «
گسترش جهان «بادکنکی» نیست. بلکه از مرکز جهان دائما ایجاد می شود و جهان به اصطلاح می خورد و فربه می شود


- «
بیگ بنگ های متعدد (شش انفجار بزرگ) بر جهان گذشته است و از آخرین بیگ بنگ و انفجار عظیم، سیزده میلیارد و ششصدو شصت و هشت میلیون و هفت صدو پنجاه هزار سال (000/750/668/13) سپری گشته است


- «
جهان در آینده ، در هر هیجده میلیارد و دویست و پنجاه میلیون سال (000/000/250/18) یک بار دچار بیگ بنگ و نباء عظیم خواهد شد


- «
مجموع شش شبانه روز ( شش بیگ بنگ ) را به میانگین ده و پانزده میلیارد یعنی (000/000/500/12) اضافه کنیم رقم (000/000/500/231) سال به دست می‌آید. که تخمیناً مجموع عمر جهان از «ایجاد» تاکنون می‌باشد. و قبل از آن روزی بود روزی نبود، غیر از خدا چیزی نبود


-
اصل « ایجاد » و « ایجاد مداوم » با قانون لاوازیه و نسبیت انیشتین تعارض و تنافی ندارد. چرا که این قانون ناظر به ماده و انرژی است و مشمول مرحله « ایجاد ماده » و « ایجاد انرژی » نمی شود
-
استاد مرتضی رضوی با تمام شجاعت اعلام می نماید : « که تمامی این اصول اعجاز علمی قرآن و شمه ای است از خزانه بی پایان « مکتب امام صادق» علیه السلام»

            نویسنده ی وبلاگ:

            ظاهراً استاد مرتضوی رضوی، که بر اساس کتاب او، کیهان شناسی ی اسلامی توسط استاد Dante Demon تدریس می شود، آیت الله (آیت الله و دکتر؟) مرتضی رضوی است، که وبسایت http://www.binesheno.com/index.php برای ایشان است. متولد 1326 هستند. وقتی نام و عکس ایشان را دیدم، مبهماً خاطرم آمد ایشان هانری کربن را جاسوس و ... نامیده بود. وقتی در وبسایت ایشان «کربن» را جست و جو کردم، مطمئن شدم که اشتباه نکرده ام و ایشان همان فرد است.

            من واقعاً نمی دانم، آقای آیت الله مرتضی رضوی، بر اساس مکتب امام صادق علیه السلام، چه گونه رسیده به کشفیات و نظریات کیهان شناختی، و استیون هاوکینگ هم آمده ناجوانمردانه سرقت علمی کرده و آراء آقای مرتضی رضوی را به اسم خودش چاپ کرده.

            من در برابر دانشمندان غربی و هاوکینگ و دیگران خودم را نباخته ام و ان شاء الله نمی بازم، و اصولاً «علم» عرصه ی خودباختگی نیست، اما آخر این حرفها چیست؟ اصلاً کیهان شناسی ی اسلامی یعنی چی؟ هاوکینگ و آکسفوردیان و کیمبریجیان، نظرات کیهان شناختی ی خود را از کتابهای شاگردان مکتب اهل بیت دزدیده اند و قاپیده اند؟

            اصولاً، کتابها و مقالاتی که علما درباره ی کیهان شناسی و این مسائل می نویسند، در حدی که من دیده ام، و به نظر من، سطحشان بسیار نازل است، اما مؤلفانشان ظاهراً گمان می کنند نوشته هاشان در حد فوق دکترا است.

            بنده وقتی کتاب ستارگان از دیدگاه قرآن نوشته ی حضرت آیت الله محمد صادقی تهرانی رحمت الله علیه را خواندم، به ایشان گفتم ای کاش شما این کتاب کم ارزش (بی ارزش؟) را نمی نوشتید. ایشان به من فرمود مرحوم علامه طباطبائی به ایشان گفته بود چنین کتابی بنویسد. بنده عرض کردم ترغیب شدن شما از سوی مرحوم علامه طباطبائی، کتاب کم ارزش (بی ارزش؟) شما را، باارزش نمی کند. البته مرحوم آیت الله محمد صادقی تهرانی نقدها و نظرهای مخالف را شجاعانه می شنید. امیدوارم من بتوانم در نقدپذیری و انتقادپذیری، از ادامه دهندگان راه ایشان باشم.

            من نمی گویم علمای دین حق ندارند در مباحث علوم تجربی سخن بگویند. حرف من این است در مباحث علوم تجربی، باید به زبان همان علوم، سخن گفت.

            حدود سیصد و پنجاه سال قبل، وقتی رابرت بویل، قانون بویل (قانون بویل ـ ماریوت) را کشف کرد، چند دستیار در انجام دادن آزمایشها و انجام دادن محاسبات به او کمک می کردند و بویل ثروت در اختیارش بود برای انجام دادن این کارها. الان، نظریات افرادی مانند هاوکینگ، بدون در اختیار داشتن رصدخانه و آزمایشگاههای مجهز و چند دستیار، به دست نمی آید. و نظریاتشان ممکن است غلط هم از کار درآید. آقای استاد مرتضی رضوی، کدام رصدخانه و کدام آزمایشگاه در اختیارش بوده و بر چه اساسی متوجه شده «مجموع شش شبانه روز (شش بیگ بنگ) را به میانگین ده و پانزده میلیارد یعنی (000/000/500/12) اضافه کنیم رقم (000/000/500/231) سال به دست می‌آید که تخمیناً مجموع عمر جهان از «ایجاد» تا کنون می‌باشد و قبل از آن روزی بود روزی نبود، غیر از خدا چیزی نبود»؟ بله؟ آیا از احادیث امامان ما علیهم السلام، این کشفیات فیزیکی به دست آمده؟

  

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo