سه‌شنبه 7 خرداد‌ماه سال 1392 ساعت 15:42

            بسم الله الرحمان الرحیم.

            در روزنامه ی اطلاعات شش خرداد 1392 صفحه ی اول خواندم «انصاری: امسال 5/1 میلیون نفر از زائران تهرانی و شهرستانی در مراسم سالگرد امام شرکت می کنند»، و برایم سؤال ایجاد شد هشت روز قبل از مراسم سالگرد فوت مرحوم امام خمینی، مسئولان از کجا می دانند تعداد افراد شرکت کننده در مراسم چند نفر است؟ آیا افرادی که می خواهند در آن مراسم شرکت کنند، پیشاپیش ثبت نام می کنند؟ پیشاپیش اطلاع می دهند؟ نمی دانم. اما به ذهنم رسید همان طور که هشت روز قبل از برگزاری ی مراسم سالگرد فوت مرحوم امام خمینی، می توان تعداد شرکت کنندگان در مراسم را فهمید و اعلام کرد، به همین ترتیب می توان تعداد شرکت کنندگان در انتخابات ریاست جمهوری ی 24 خرداد 1392 را پیشاپیش فهمید. این طور:

            در انتخابات 22 خرداد 1388، که آن سال سال ِ حماسه ی سیاسی نامیده نشده بود، چهل میلیون نفر در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردند؛

            در انتخابات 24 خرداد 1392، که امسال سال ِ حماسه ی سیاسی نامیده شده است، قاعدتاً تعداد شرکت کنندگان در انتخابات بیش از تعداد شرکت کنندگان در انتخابات 1388 خواهد بود، و حدود 43 میلیون نفر خواهد بود.

            امروز هفتم خرداد است و هفده روز دیگر انتخابات برگزار می شود. ببینیم آیا پیش بینی ی «سیاسی ـ ایدئولوژیک ـ منطقی»ی من درست از کار درمی آید یا نه.

            [طبق http://rasadkhane.jamnews.ir/News/FullStory/?nwid=888761 ، چاپ خبر در هفت خرداد 1392، مصطفی محمدنجار وزیر کشور تعداد افراد واجد شرایط شرکت در انتخابات ۹۲ را پنجاه میلیون و چهارصد و هشتاد و سه هزار و صد و نود و دو نفر اعلام کرد.]

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo